انتخاب کاغذ دیواری بر مبنای علم روانشناسی

اگر خواهان خلق فضایی آرام هستید، انتخاب کاغذ دیواری هایی با رنگ های ملایم توصیه می شود، اما اگر حس می کنید دلتان می خواهد فضایی شاد و پر هیجان داشته باشید، از رنگ های شاد با طرح های هندسی و هنری استفاده کنید. همچنین انتخاب کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که کمتر در آنها شکل و طرحی دیده می شود، ضمن اینکه برای هماهنگی با انواع دکوراسیون مناسب هستند، برای افراد تنوع طلب نیز توصیه می شود.

هنگام انتخاب کاغذدیواری حواستان باشد که اگر طرحهای روی آن نزدیک به هم و در خطوط مرتب افقی و عمودی قرار داشته باشند، طرح موجود بر محیط اتاق غالب خواهد شد. پس اگر میخواهید وسایل فضا بیشتر به چشم بیاید مراقب باشید از کاغذ دیواری با خصوصیاتی که ذکر شد استفاده نکنید.

اگر قصد دارید از کاغذدیواری گلدار و شلوغ برای اتاقی استفاده کنید بهتر است بدانید چنین طرحهایی فضای اتاق را کوچک جلوه میدهد. برای وسیعتر نشان دادن یک فضا از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید که طرحهای افقی روی آنها نقش بسته است. طرح‌های زیگزاگی هم فضای اتاق را زنده‌تر جلوه می‌دهند.

فضاهایی مثل اتاق نشیمن که در واقع محیطهای دورهمی است بهتر است با کاغذ دیواریهایی با رنگهای غالب گرم مثل قرمز، نارنجی یا زرد طراحی شود، چرا که به فضا صمیمیت خاصی میبخشد.

اگر اتاقی دیوارهای کوتاه دارد و در نتیجه سقف آن هم کوتاه است بهتر است برای پوشش دیوارهایش از کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی استفاده کنید چون در اینصورت دیوارها بلندتر نشان داده می‌شوند.

اگر خواهان خلق فضایی آرام هستید، انتخاب کاغذ دیواری هایی با رنگ های ملایم توصیه می شود.